Glass Furniture & Interior Products
We are a leading Manufacturer of wall mounted mirror, small glass cabinet, designer glass wall panel fixing service, decorative glass pillar, 6 people conference glass table and rectangle glass led name plate from Vasai Virar, India.
Approx. Price: Rs 100 / PIECEGet Latest Price Product Details:
| Frame Material | Aluminium |
| Finish | Glossy |
| Shape | Square |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Hotels, Showrooms, Wall Paneling etc. |
| Thickness | 8 mm |
Wide colour range of mirror now available giving us a variety to match our interiors. Architects even use a combination of these colors to highlight a wall.
Benefits:
- Gives a multicoloured look.
Approx. Price: Rs 12,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Glass Thickness | 8 mm |
| Material | Glass and Wooden |
| Brand | MGC |
| Usage/Application | Commercial |
| Color | Transparent |
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 18 Inch |
We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products,
Designer Glass Wall Panel Fixing Service
Approx. Price: Rs 1,000 / Square FeetGet Latest Price Product Details:
| Service Location/City | Mumbai |
| Brand | MGC |
| Usage/Application | Office |
| Thickness | 25 mm |
| Service Mode | Offline |
| Service Type | Designer Glass Wall Panel Fixing |
| Tile Material | Mosaic |
| Material | Glass |
By keeping our sync with the advancements taking place in this industry realm, we have been involved in presenting the
Designer Glass Wall Panel Fixing Service. We always have a special focus on the client's panel fixing needs. In addition to this, the offered array of panel fixing services is rendered within a limited period.
Approx. Price: Rs 4,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Height | 6 Inches |
| Finish | Glossy |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Bungalows |
| Material | Glass |
| Brand | MGC |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangle |
| Thickness | 20 mm |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
6 People Conference Glass Table
Approx. Price: Rs 25,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Frame Material | Mild Steel |
| Shape | Rectangular |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Office |
| Brand | MGC |
| Color | Transparent |
| Thickness | 10-25 mm |
| No of Seating | 6 |
We are the consistant and reliable manufacturer of 6 Peopole Conference Table in the market. We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Rectangle Glass LED Name Plate
Approx. Price: Rs 1,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Thickness | 12 mm |
| Usage/Application | Hotel |
| Color | Black and Golden |
| Material Of Name Plate | Glass |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 1500 mm |
| Height | 500 mm |
Rectangle Glass LED Name Plate has a Unique design with lights that give a gorgeous look.
Glass Bhuki Box Staircase
Approx. Price: Rs 1,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Shape | Rectangle |
| Usage/Application | Steps, Table tops, Centre tables, Office tables, Glass floorings |
| Glass Thickness | 4 mm |
| Material | Glass |
| Brand | MGC |
| Country of Origin | Made in India |
Glass Bhuki Box Staircase with a hollow structure in between that is filled with small colorful glass pieces decorated in a pattern or otherwise. When exposed to light from the top, the glass bhuki box illuminated diffusing colorful lights.
Approx. Price: Rs 2,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Usage/Application | Home |
| Color | Brown and Silver |
| Material Of Name Plate | Acrylic |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 800 gm |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 10 mm |
We are into the supply of processed glasses for all interior designing and architectural projects.
Approx. Price: Rs 2,500 / Square FeetGet Latest Price Product Details:
| Usage/Application | Office |
| Color | Transparent |
| Material | Glass |
| Brand | MGC |
| Shape | Rectangle |
| Thickness | 18.5 mm |
| Usage | Commercial |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Approx. Price: Rs 2,100 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Glass |
| Occasion | Anniversary |
| Finish | Glossy |
| Dial Shape | Round |
| Brand | MGC |
| Color | Black |
| Usage/Application | Office |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.