Islamic Glass Suveriour
Offering you a complete choice of products which include glass tear drop ya allah, glass tear drop ya ali, glass tear drop ya hasan, glass tear drop ya hussain, glass tear drop ya fatema and glass tear drop ya mohammed.
Approx. Price: Rs 553 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Brand | MGC |
| Weight | 400 gm |
| Design | TEAR Drop |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Decoration |
| Packaging Type | Box |
We are the consistant and reliable manufacturer of Tear drop Glass in the market. We manufacture extensive range of superior quality Glass products.
Approx. Price: Rs 553 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Shape | Ya Ali |
| Brand | MGC |
| Usage/Application | Sound Reflectors |
| Material | Glass |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 10 mm |
| Usage | Commercial |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Approx. Price: Rs 553 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Usage/Application | Interior Decor |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
| Finishing Type | Glossy |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 10 mm |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Glass Tear Drop Ya Hussain
Approx. Price: Rs 553 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Usage/Application | Interior Decor |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
| Finishing Type | Glossy |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 1 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 13 mm |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products.
We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products
Glass Tear Drop Ya Fatema
Approx. Price: Rs 553 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Usage/Application | Interior Decor |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Ya Fatema |
| Thickness | 2-20 mm |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products.
We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products
Glass Tear Drop Ya Mohammed
Approx. Price: Rs 553 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Brand | MGC |
| Usage/Application | Home |
| Material | Glass |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 19 mm |
| Usage | Decoration |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products.
We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products
Approx. Price: Rs 1,053 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Glass |
| Usage/Application | Home Decor |
| Thickness | 3-15 mm |
| Brand | MGC |
| Shape | Rectangle |
| Height | 5 ft |
| Width | 2 ft |
We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products
Approx. Price: Rs 4,553 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Glass |
| Color | Golden |
| Surface Texture | Scraping |
| Usage/Application | Decoration |
| Finish | Glossy |
| Brand | MGC |
| Thickness | 19 mm |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products.
We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products
Ya Husain with Glass Pieces
Approx. Price: Rs 2,553 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Color | Transparent, Red |
| Material | Glass |
| Care Instructions | Dust With Dry Cloth |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Ya Husain Shape |
| Brand | MGC |
| Thickness | 12 mm |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Allah with Kaaba Glass Mural
Approx. Price: Rs 2,753 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Glass |
| Usage/Application | Office Decor |
| Finish | Polished |
| Brand | MGC |
| Shape | Rectangle |
| Height | 6.5 Feet |
| Width | 2.5 Feet |
| Thickness | 19 mm |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products.
We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products
Approx. Price: Rs 1,053 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Glass |
| Finish | Glass |
| Color | Golden |
| Brand | MGC |
| Shape | Square |
| Thickness | 3-20 mm |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products.
We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products
Approx. Price: Rs 1,053 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Glass |
| Size | 4x4 ft |
| Finish | Polished |
| Brand | MGC |
| Shape | Square |
| Thickness | 3-10 mm |
We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Artistic Glass For Religious
Approx. Price: Rs 1,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Color | Transparent |
| Finish | Glossy |
| Usage/Application | Religious |
| Material | Glass |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Length | 12 Feet |
| Glass Thickness | 4 mm |
The granular chunks are less likely to cause injury. Matching up with the ever increasing requirements of the customers.