Product Details:
| Thickness | 12 mm |
| Usage/Application | Partition |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Transparent |
| Scratch-Resistant | Yes |
| Crack Proof | Yes |
Product Details:
| Height | 7 Feet |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Door |
| Open Style | Hinged |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
| Thickness | 12 mm |
| Surface Finishing | Glossy |
Product Details:
| Thickness | 19 mm |
| Usage/Application | Office |
| Brand | MGC |
| Glass Type | Plain Glass |
| Material | Toughened Glass |
| Color | Transparent |
| Shape | Square |
Product Details:
| Thickness | 12 mm |
| Glass Type | View Glass |
| Usage/Application | Partition |
| Color | Transparent |
| Scratch-Resistant | Yes |
| Crack Proof | Yes |
Product Details:
| Thickness | 12 mm |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Roof / Pergola Toughened Glass |
| Glass Type | Plain Glass |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Saint Gobain |
| Material | Glass |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Thickness | 10 mm |
| Usage/Application | Office |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Transparent |
| Crack Proof | Yes |
| Scratch-Resistant | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Thickness | 14 mm |
| Usage/Application | Partition |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Transparent |
| Scratch-Resistant | Yes |
| Crack Proof | Yes |
Product Details:
| Thickness | 12 mm |
| Usage/Application | Partition |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Multicolor |
| Scratch-Resistant | Yes |
| Crack Proof | Yes |
Product Details:
| Thickness | 5 mm |
| Glass Type | Plain |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
| Shape | Rectangle |
| Usage | Home |
Product Details:
| Thickness | 12 mm |
| Usage/Application | Partition |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Transparent |
| Scratch-Resistant | Yes |
| Crack Proof | Yes |
Product Details:
| Thickness | 11 mm |
| Usage/Application | Home |
| Glass Type | View Glass |
| Finish | Glossy |
| Color | Transparent |
| Shape | Flat |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Thickness | 3mm |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Silver |
| Material | Toughened Glass |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Home, Office, Wall Panel etc. |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 8 Feet |
Product Details:
| Thickness | 12 mm |
| Size | 36 /84 |
| Usage/Application | Office |
| Shape | Flat |
| Crack Proof | Yes |
Product Details:
| Thickness | 4 mm |
| Material | Monocrystalline Silicon |
| Usage/Application | Window |
| Max Power | 6.42 W |
| Finish | Glossy |
| Size | 12x24 inch |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Height | 108 Inch |
| Frame Material | Aluminium |
| Usage/Application | Home |
| Door Location | Interior |
| Sliding Door Type | Folding Doors |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Thickness | 8mm |
| Surface Finish | Clear |
| Application | Canopies, For many more works, Railings, Facades, Table Tops, Partitions, Doors, Windows, Shower Enclosures |
| Edge Finish | Flat Polished |
Product Details:
| Thickness | 6mm |
| Surface Finish | Clear |
| Application | Partitions, Railings, Table Tops, Canopies, Many more works, Doors, Windows, Shower Enclosures, Facades |
| Edge Finish | Flat Polished |
Product Details:
| Thickness | 5mm |
| Surface Finish | Clear |
| Application | Shower Enclosures, Facades, Table Tops, Many more, Partitions, Windows, Railings, Canopies |
| Rough Grinding | Yes |