Product Details:
| Thickness | 12 mm |
| Usage/Application | Partition |
| Color | Multicolor |
| Glass Type | Plain Glass |
| Crack Proof | Yes |
Product Details:
| Thickness | 10 mm |
| Usage/Application | Office |
| Color | Transparent |
| Scratch-Resistant | Yes |
| Crack Proof | Yes |
Product Details:
| Thickness | 12 mm |
| Color | Transparent |
| Material | Toughened glass |
| Crack Proof | Yes |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Thickness | 15 mm |
| Usage/Application | Home |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
| Color | Transparent |
| Packaging | Wooden Box |
| Shape | Rectangle |
Product Details:
| Height | 84 Inch |
| Open Style | Sliding |
| Design | Plain |
| Is It Transparent | Transparent |
| Opening Pattern | Horizontal, Vertical |
Product Details:
| Glass Construction | Toughened |
| Surface Finish | Clear |
| Edge Finish | Polished |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Shape | Rectangle |
| Usage/Application | Doors,Windows,Furniture,Partitions,Cubicles etc. |
| Application | Railing, Shower Cubicle, Table Top, Partition, Door, Window, Facade |
| Material | Glass |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Thickness | 12mm |
| Glass Type | Annealed |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Wooden box |
| Shape | Rectangle |
| Usage/Application | Home, Office |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Thickness | 5mm |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Glass Type | Plain Glass |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Rectangle |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Windows |
Product Details:
| Thickness | 12 mm |
| Usage/Application | Partition |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Transparent |
| Crack Proof | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Thickness | 8 mm |
| Usage/Application | Office |
| Color | Multicolored |
| Crack Proof | NO |
| Scratch-Resistant | No |
| Country of Origin | Made in India |