Glass Name Plate
Providing you the best range of led glass name plates, complete glass wall name plates, 5 mm glass name plates, 8mm glass name plates, rectangular office glass name plate and square glass name plate with effective & timely delivery.
Approx. Price: Rs 2,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Thickness | 5 mm |
| Usage/Application | Hotel |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 800 gm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Glass |
| Color | Black and White |
We are into the supply of
LED Glass Name Plates for all interior designing and architectural projects.
Complete Glass Wall Name Plates
Approx. Price: Rs 500 / sq ftGet Latest Price Product Details:
| Usage/Application | Office |
| Material Of Name Plate | Glass |
| Glass Thickness | 10 mm |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 800 gm |
| Country of Origin | Made in India |
We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Approx. Price: Rs 2,500 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Usage/Application | Home |
| Material Of Name Plate | Glass |
| Glass Thickness | 5 mm |
| Color | Black and Golden |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 400 gm |
5mm Glass Name Plates who looks your home front beautiful, Stylish Creation by MGC.
Approx. Price: Rs 1,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Usage/Application | Hotel |
| Material Of Name Plate | Acrylic |
| Glass Thickness | 8 mm |
| Material | Glass |
| Color | White and Golden |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 800 gm |
We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Rectangular Office Glass Name Plate
Approx. Price: Rs 1,400 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Usage/Application | Office |
| Material Of Name Plate | Glass |
| Glass Thickness | 13 mm |
| Color | Black and Transparent |
| Shape | Rectangular |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Glossy |
Rectangular Office Glass Name Plates are made to stand out and be noticeable. This personalized clear glass gift will be appreciated time and time again.
Approx. Price: Rs 1,700 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Usage/Application | Hotel |
| Material Of Name Plate | Glass |
| Glass Thickness | 15.5 mm |
| Color | White and Golden |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
This
Square Glass Name Plate can be personalized with 2 lines of engraving, which is perfect for a name & title. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Approx. Price: Rs 2,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Usage/Application | Hotel |
| Material Of Name Plate | Glass |
| Glass Thickness | 11.5 mm |
| Color | Brown |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 800 gm |
| Country of Origin | Made in India |
We are offering best quality
11.5mm Glass Name Plates and the base is made from 100% glass.
Approx. Price: Rs 2,100 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Usage/Application | Hotel |
| Material Of Name Plate | Glass |
| Size/Dimension | 500 x 200 mm |
| Glass Thickness | 10.5 mm |
| Material | Glass |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
The
10.5mm Glass Name Plate and the base is made from 100% glass. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products
Approx. Price: Rs 1,200 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Usage/Application | Hotel |
| Material Of Name Plate | Glass |
| Glass Thickness | 10 mm |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 500 gm |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 28 Inch |
10 mm Glass Name Plates are made to stand out and be noticeable. This personalized clear glass gift will be appreciated time and time again.