Glass Dome Mandir
We are a leading Manufacturer of 18 mm dome mandir, 10.5 mm dome mandir, 10.8 mm transparent dome mandir, 10 kg dome mandir, 9.5 kg transparent dome mandir and 15 mm, 18 mm dome mandir from Vasai Virar, India.
Approx. Price: Rs 3,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Size | 18x12 Inches |
| Brand | MGC |
| Finish | Glossy |
| Weight | 8 Kg |
| Usage/Application | Home |
| Thickness | 18 mm |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Material | Glass |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Approx. Price: Rs 3,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Size | 31x10 Inches |
| Brand | MGC |
| Finish | Glossy |
| Usage/Application | Home |
| Thickness | 10.5 mm |
| Color | Green and Transparent |
| Material | Glass |
| Country of Origin | Made in India |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
10.8 MM Transparent Dome Mandir
Approx. Price: Rs 3,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Size | 21x15 Inches |
| Color | Transparent |
| Finish | Glossy |
| Brand | MGC |
| Weight | 12 Kg |
| Usage/Application | Home |
| Thickness | 10.8 mm |
| Material | Glass |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Approx. Price: Rs 3,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Size | 21x15 Inches |
| Brand | MGC |
| Finish | Glossy |
| Weight | 10 Kg |
| Usage/Application | Home |
| Thickness | 12 mm |
| Color | Blue |
| Material | Glass |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
9.5 kg Transparent Dome Mandir
Approx. Price: Rs 3,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Size | 31x10 Inches |
| Color | Transparent |
| Finish | Glossy |
| Brand | MGC |
| Weight | 9.5 Kg |
| Usage/Application | Home |
| Thickness | 12 mm |
| Material | Glass |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Approx. Price: Rs 3,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Size | 18x12 Inches |
| Color | Transparent |
| Finish | Glossy |
| Brand | MGC |
| Usage/Application | Home |
| Thickness | 15 mm |
| Material | Glass |
| Country of Origin | Made in India |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Approx. Price: Rs 4,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Size | 21x15 Inches |
| Brand | MGC |
| Finish | Glossy |
| Weight | 12 Kg |
| Usage/Application | Home |
| Thickness | 15 mm |
| Color | Transparent |
| Material | Glass |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Approx. Price: Rs 4,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Size | 8.5x6 Inches |
| Color | Transparent |
| Finish | Glossy |
| Brand | MGC |
| Weight | 9 Kg |
| Usage/Application | Home |
| Material | Glass |
| Country of Origin | Made in India |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
10.5 kg Glass Dome Mandir
Approx. Price: Rs 5,000 / pieceGet Latest Price Product Details:
| Size | 31x10 Inches |
| Finish | Glossy |
| Brand | MGC |
| Weight | 10.5 Kg |
| Usage/Application | Home |
| Thickness | 20 mm |
| Material | Glass |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Approx. Price: Rs 3,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Size | 21x15 Inches |
| Color | Transparent |
| Brand | MGC |
| Finish | Glossy |
| Usage/Application | Home |
| Thickness | 12 mm |
| Finishing Type | Smooth |
| Material | Glass |
A dome is an architectural element that resembles the hollow upper half of a sphere.
Specification/Additional Details:
- Color Transparent
- Size/Dimension Customized
- Brand MGC
Approx. Price: Rs 3,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Size | 21x15 Inches |
| Brand | MGC |
| Finish | Glossy |
| Usage/Application | Home |
| Thickness | 24 mm |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Color | Transparent |
| Material | Glass |
| Shape | Square |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products. We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Approx. Price: Rs 3,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Size | 21x15 Inches |
| Color | Transparent |
| Finish | Glossy |
| Brand | MGC |
| Usage/Application | Home |
| Thickness | 12 mm |
| Material | Glass |
We manufacture extensive range of superior quality Glass products.We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.