Product Details:
| Thickness | 5 mm |
| Color | Silver |
| Material | Glass |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Windows,Facades etc. |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular,Square |
Product Details:
| Material | Glass |
| Color | Light Gold |
| Size | 12 x 12 Inch |
| Design | Plain |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 6 mm |
| Shape | Square |
Product Details:
| Thickness | 3 mm |
| Color | Blue |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Saint Gobain |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Best choice for Curtain Walls |
Product Details:
| Thickness | 6 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Saint Gobain |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finish | Glossy |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Windows,Partitions,Facades etc. |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Usage/Application | Windows, Partitions, Curtain Walls, Facades etc. |
| Shape | Rectangle |
| Material | Glass |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 6 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Thickness | 12 mm |
| Shape | Rectangle |
| Material | Annealed Glass |
| Usage/Application | Exteriors |
| Glass Thickness | 12 mm |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Brand | MGC |
Product Details:
| Thickness | 3.5 mm,4 mm,5 mm and 6 mm |
| Color | Green |
| Pattern | Plain |
| Brand | MGC |
| Shape | Rectangle |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Windows,Facades,Curtain Walls etc. |
Product Details:
| Thickness | 6 mm |
| Color | Grey, Blue, Green etc. |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Windows,Partitions,Facades etc. |
Product Details:
| Shape | Rectangle |
| Color | Dark Blue |
| Material | Glass |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Windows,Facades etc. |
| Thickness | 6 mm |
Product Details:
| Thickness | 6 mm |
| Material | Glass |
| Brand | Metro |
| Packaging Type | Wooden |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Thickness | 5 mm |
| Glass Type | View Glass |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Material | Glass |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Windows, Partitions, Curtain Walls, Facades etc. |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Thickness | 6 mm |
| Color | Brown |
| Shape | Rectangle |
| Material | Glass |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Windows, Facades etc. |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Processing Type | Annealed |
| Thickness | 5 mm |
| Color | Clear |
| Pattern | Clear |
| Glass Type | Float |
Product Details:
| Processing Type | Annealed |
| Thickness | 4 mm |
| Color | Clear |
| Pattern | Clear |
| Glass Type | Float |
Product Details:
| Brand | Saint Gobain |
| Processing Type | Annealed |
| Thickness | 5 mm |
| Color | Clear |
| Pattern | Clear |
| Glass Type | Float |