Product Details:
| Thickness | 15 mm, 19 mm |
| Brand | MGC |
| Usage/Application | Flooring, Steps, Large tables. |
| Shape | Rectangular |
| Material | Toughened Glass |
| Finish | Glossy |
Product Details:
| Thickness | 3-12.8 mm |
| Color | Natural |
| Brand | MGC |
| Pattern | Wall Glass |
| Shape | Rectangle |
| Usage/Application | Office Buildings |
| Material | Glass |
Product Details:
| Thickness | 6 mm |
| Glass Type | Toughened Glass Partition |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Partition |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangular |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Square |
| Thickness | 10 mm |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Bathroom |
| Brand | MGC |
| Glass Type | Plain Glass |
| Pattern | Bathroom Toughened Glass |
| Material | Glass |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Glass Type | Plain Glass |
| Shape | Bend |
| Color | Transparent |
| Size | 6 by 9 Feet |
| Material | Glass |
| Brand | MGC |
| Usage/Application | Home / Offices |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 15mm |
Product Details:
| Thickness | 6mm |
| Glass Type | 3mm Clear Glass |
| Color | Transparent |
| Size | 3mm |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Shape | Rectangle |
| Usage/Application | Doors,Windows,Furniture,Partitions,Cubicles etc. |
| Material | Glass |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Thickness | 12mm |
| Size | 12mm |
| Glass Type | Sight Glass |
| Shape | Rectangle |
| Color | Transparent |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Doors, Windows, Furniture, Partitions, Cubicles etc. |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Thickness | 10mm |
| Surface Finish | Clear |
| Application | All Types, Windows, Railings, Partitions, Doors, Shower Enclosures, Table Tops, Facades |
| Polished | YES |