Glass Furniture
Offering you a complete choice of products which include round glass teapoy, glass step staircase, digital glass staircase, glass waterfall fountain, conference glass table and glass wall clock.
Approx. Price: Rs 8,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Frame Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Material | Glass |
| Appearance | Modern |
| Usage/Application | Restaurant |
| Brand | MGC |
| Thickness | 22 mm |
We are one of the leading Supplier of
Round Glass Teapoy for interior designing and architectural projects in Domestic and international market.
Approx. Price: Rs 1,500 / Sq ftGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Sq ft |
| Color | Transparent |
| Handrail Type | Stainless Steel |
| Usage/Application | Residential |
| Material | Glass |
| Thickness | 20 mm |
| Shape | Rectangle |
| Usage | Hotel |
We are one of the leading Supplier of Glass Steps for interior designing and architectural projects in Domestic and international market.
Additional Information:
- Item Code: MGCS1
- Production Capacity: 100
- Delivery Time: 15 DAYS
- Packaging Details: WOODEN
Approx. Price: Rs 500 / Square FeetGet Latest Price Product Details:
| Thickness | 20 mm |
| Glass Type | Digital Glass |
| Usage/Application | Office |
| Color | Black |
| Material | Glass |
| Brand | MGC |
| Shape | Rectangle |
We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Approx. Price: Rs 2,000 / Square FeetGet Latest Price Product Details:
| Material | Marble |
| Color | Brown And gold |
| Usage/Application | Interior |
| Brand | MGC |
| Country of Origin | Made in India |
Features:
- Very pleasing to the eye.
- Great addition to the interiors.
- Illuminates at night.
- The sound of water is very calming.
Approx. Price: Rs 25,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Seating Capacity | 10 Seater |
| Shape | Oval |
| Material | Glass |
| Application | Hotel |
| Usage/Application | Corporate Office |
| Brand | MGC |
We are the consistant and reliable manufacturer of 8 to 10 pp Conference Table in the market. We manufacture extensive range of superior quality Glass products.
We offer vast and extensive glass solutions to our client by using modern technology and equipment which results in refined quality and high standard products.
Approx. Price: Rs 2,100 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Glass |
| Brand | MGC |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading Supplier of Glass Wall Clock for interior designing and architectural projects in Domestic and international market.