Glass Bracket
Manufacturer of a wide range of products which include d type glass bracket, spigot glass bracket, wall to glass brackets and 180 degree glass to glass brackets.
Approx. Price: Rs 300 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Home |
| Size | 24 Inch |
| Brand | CNR |
| Thickness | 4 mm |
| Bracket Type | D Type |
| Finish | Glossy |
Enriched by our vast industrial experience in this business, we are involved in offering an enormous quality range of
D Type Glass Bracket.
Approx. Price: Rs 450 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Outdoor |
| Size | 5 Inch |
| Brand | MGC |
| Finishing Type | Chrome |
| Thickness | 6 mm |
| Material Grade | SS316 |
We are instrumental in providing our reputed clients with high quality
Spigot Glass Bracket.
Specification/Additional Details:
- Usage/ApplicationOutdoor
- BrandCNR
- DesignStandard
Approx. Price: Rs 400 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Glass Fittings |
| Brand | MGC |
| Size | 8mm |
| Finishing Type | Glossy |
| Color | silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | SS316 |
| Bracket Shape | L Shaped |
Wall bracket a support projecting from a wall (as to hold a Shelf bracket. angle iron, angle bracket - and L-Shaped metal bracket.
180 Degree Glass to Glass Brackets
Approx. Price: Rs 450 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material Grade | SS 304 |
| Thickness | 3 mm |
| Suitable For | Window |
| Brand | MGC |
| Material | Stainless Steel |
| Opening Angle | 180 Degree |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Industrial and Commercials |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Wall to Glass Bracket:
- Secure holding with glass
- Stainless Steel Grade 304
- Finish: PSS/SSS