Product Details:
| Thickness | 12 mm |
| Surface Finish | Clear |
| Usage/Application | Partition |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Transparent |
| Scratch-Resistant | Yes |
| Crack Proof | Yes |
Product Details:
| Size/Dimension | 12x8 Inches |
| Shape | Rectangle |
| Crack Resistant | Yes |
| Glass Thickness | 8 mm |
| Usage/Application | Home, Shop, Office etc. |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
Product Details:
| Size/Dimension | 12x8 Inches, 30 x 30 Inches |
| Shape | Round |
| Color | Natural |
| Mount Type | Wall Mounted |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
Product Details:
| Size | 15x40 Inch |
| Shape | Oval |
| Glass Thickness | 7 mm |
| Usage/Application | Home |
| Mount Type | Wall Mounted |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
Product Details:
| Size/Dimension | 12x8 Inches |
| Shape | Rectangle |
| Color | Natural |
| Glass Thickness | 6.7 mm |
| Usage/Application | Bathroom |
| Mount Type | Wall Mounted |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
Product Details:
| Size/Dimension | 12x8 Inches, customized |
| Shape | Oval |
| Color | Natural |
| Glass Thickness | 7 mm |
| Usage/Application | Home / Hotel |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
Product Details:
| Size/Dimension | 12x8 Inches |
| Shape | Rectangle |
| Glass Thickness | 5.5 mm |
| Usage/Application | Bathroom |
| Mount Type | Wall Mounted |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
Product Details:
| Size/Dimension | 12x8 Inches |
| Shape | Rectangle |
| Glass Thickness | 6.3 mm |
| Usage/Application | Home |
| Mount Type | Wall Mounted |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
Product Details:
| Size/Dimension | 12x8 Inches |
| Color | Natural |
| Glass Thickness | 6.5 mm |
| Usage/Application | Home, Hotel |
| Mount Type | Wall Mounted |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 sq ft |
| Thickness | 8mm |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Home / Office Window |
| Glass Type | Toughened Glass |
| Shape | Rectangle |
| Brand | MGC |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Size/Dimension | 18x24 Inches |
| Shape | Rectangle |
| Brand | MGC |
| Color | Natural |
| Glass Thickness | .5mm |
| Usage/Application | Hotel |
| Mount Type | Wall Mounted |
| Material | Glass |
Product Details:
| Shape | Rectangle |
| Color | Transparent |
| Glass Thickness | 6.2 mm |
| Usage/Application | Home / Bathroom |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
Product Details:
| Shape | Oval |
| Glass Thickness | 6.4 mm |
| Usage/Application | Home |
| Mount Type | Wall Mounted |
| Brand | MGC |
| Material | Glass |
Product Details:
| Glass Type | Decorative Glass |
| Usage/Application | Decorative Glass Wall Mirror |
| Material | Glass |
| Color | Multicolored |
| Country of Origin | Made in India |